|
|
Ką turite žinoti...
PROBIOTIKAI – VISKAS KÀ TURITE ŽINOTI
Probiotikų apibrėžimas- yra keletas skirtingų terminų, kurie naudojami kalbant apie probiotikus:
• Prebiotikai - (pradedant gyvenimą) medžiaga, paprastai oligosacharidai(angliavandeniai), kurie negali būti virškinami, bet skatina naudingųjų bakterijų ar probiotikų augimą.
• Probiotikai – (gyvenimui) medžiaga, turinti savyje mikroorganizmų ar bakterijų, kurie yra naudingi šeimininko organizmui.
• Symbiotikai – (plius gyvenimas) medžiaga turinti savyje abu; prebiotikus ir probiotikus.
Probiotikai – tai specialiai atrinktų, dažniausiai pieno rūgštį produkuojančių gyvų bakterijų štamai arba specialiai atrinktos gyvos mielės, kurie apsaugo jaunų gyvūnų virškinimo traktą nuo žalingų mikroorganizmų, sukuria žarnyne tinkamą mikroflorą, mažina viduriavimą, gerina gyvūnų sveikatingumą ir jų augimą. Probiotikai yra gyvų mikroorganizmų preparatai, darantys teigiamą poveikį žmonių bei gyvūnų sveikatai ir gerinantys virškinamojo trakto mikrobinį balansą. Probiotikai yra sukurti normalios gyvulių mikrofloros virškinamajame trakte pagrindu, todėl neturi neigiamų higieninių pasekmių.
Koncepcija, kuria yra pagrįsti probiotikai, nėra nauja. Savo knygoje „Bakterijų pusryčiai“ dr. Kelly Karpa sako, „fermentuoto pieno produktai, turintys savyje probiotikų, buvo naudojami šimtmečiais. Pagal Persų tradicijas, Abraomas iš senojo testamento, už savo ilgaamžiškumą, turi būti dėkingas fermentuotiems pieno produktams. Prancūzijos karalius Francis I, buvo išgydytas nuo virškinimo ligų, valgant jogurtus jau ankštaisiais 1500 metais. Taigi, probiotinė substancija nėra nauja. Jai jau daugiau nei 500 metų.
Pagrindinė probiotikų koncepcija yra tai, kad jūsų kūnas yra mikroorganizmų ar bakterijų, žinomų kaip geroji flora šeimininkas, kas yra esminis dalykas jūsų gyvybingumui(gyvūnų taip pat). Medžiagos kurių sudėtyje yra šių mikrobų, gali būti vienas iš tinkamiausių būdų kaip pagerinti jūsų naudingųjų mikrobų populiaciją. Probiotikai tapo svarbia mitybos dalimi, kadangi mūsų mikrobinė populiacija pasikeitė, nusilpo dėl antibiotikų ir kitų preparatų naudojimo kurie yra sukurti žudyti bakterijas kaip ligų sukėlėjas.
Praktiškai, antibiotikai yra efektyvūs naikinti ligų bakterijos, mikrobus, bet tuo pačiu jie sėkmingai naikina viską, tame tarpe, gerąsias bakterijas. Įvedant draugiškus mikrobus į jūsų virškinamąjį traktą, jūs sustiprinate savo esamą mikroflorą. Jie sustiprina esančius draugiškus mikroorganizmus per atitinkamą laikotarpį.
| | 1908 metų Nobelio premijos laurėtas Ellie Metchnikoff įrodė, kad fagocitai(baltieji kraujo kūneliai), sunaikina kenksmingąsias bakterijas mūsų kūnuose. Naudingųjų bakterijų tyrinėjimai privedė mokslininką patį prie fermentuoto pieno ir jogurtų vartojimo. Mikrobiologas pajautė ryškų sveikatos pagerėjimą ir bendrą gerą savijautą. Metchnikoff studijavo fenomeną neįtikėtinos daugybės žmonių Bulgarijoje, gyvenančių virš 100 metų jau tais laikais, 1900(XX a.pradžia). Bulgarų sveikatingumo ir ilgaamžiškumo fenomeno priežastis-sąlyga, efektyviųjų mikroorganizmų-bakterijų gavimas su maistu. Bulgarijoje plačiai paplitęs nacionalinis maistas-jogurtas, turintis didelį kiekį pieno rūgšties bakterijų. Tą bakterijų rūšį mokslininkas pavadino bulgarų garbei ir nuo tada iki šiol jos vadinasi: Lactobacillus bulgaricus.
Lactobacillus bulgaricus yra tik vienas iš mikrobų, kurie, buvo įrodyta, naudingi mūsų ir gyvūnų organizmui. Moksliniai mikrobų vardai reiškia genų, rūšių pavadinimus arba jų tipus, atmainas. Mikrobai laikomi naudingais žmogaus ar gyvūno organizmui vadinami rūšių pavadinimais: Lactobacillus, Streptococcus, Bifidobacterium, and Saccharomyces. Specific microbes include: Lactobacilus bulgaricus, L. acidophilus, L. casei, L. rueteri, Streptococcus lactis, S. citrovorus, Bifobacterium bifidium, Saccharomyces boulardii and others.
|
PROBIOTIKAI PAGERINA IR PADEDA IŠLAIKYTI SVEIKATÀ ĮVAIRIAIS BūDAIS.
Gydomoji fermentuoto pieno produktų galia buvo žinoma šimtmečiais. Bet tik pastaruoju laiku mes daugiau sužinome apie naudinguosius mikrobus, turinčius gydomosios galios. Palyginti neseniai sužinojome apie būdus, metodus, kaip mikrobai gali pagerinti žmonių ir gyvūnų organizmą. Naudingosios bakterijos, sudarančios mūsų organizmo florą, atlieka daug funkcijų ir yra labai svarbios mūsų sveikatai. Medicinos literatūroje aprašoma daugybė eksperimentų ir straipsnių apie tyrinėjamą ir ištirtą gerųjų bakterijų naudą.
Išvardinsime kai kuriuos probiotikų privalumus: didina žarnyno veiklos funkciją, gaubtinės žarnos vėžio prevencija, cholesterolio kiekio mažinimas, kraujo spaudimo mažinimas(jei aukštas), pagerina imuninės sistemos funkciją, infekcijų, uždegimų mažinimas, gerina mineralų įsisavinimą, užkerta kelią kenksmingųjų bakterijų augimui, kovoja su ligomis tokiomis kaip; candida, egzema kt.
MIKROBAI YRA VISUR
Dideliai mikroorganizmų kiekiai yra visur kur tik galite pagalvoti. Žmonės ir gyvūnai yra mikrobų šeimininkai, kurie gyvena ant mūsų odos ir kūno viduje. Buvo apskaičiuota, kad daugiau mikrobų ląstelių egzistuoja ne žmogaus ląstelių organizme.
YRA TRILIJONAI MIKROORGANIZMų JūSų ŽARNYNE
Jie bendrai paėmus vadinami- gerąja flora, mikroflora ar naudingosios bakterijos ir yra paskaičiuota, kad sudaro 3 kg jūsų kūno svorio. Šias bakterijos sudaro daug skirtingų mikrobų; kaip naudingųjų, taip ir kenksmingų. Kaip minėta aukščiau, antibiotikai yra sukurti žudyti mikrobus, ligos sukėlėjus, bet tuo pačiu jie nužudo ir gerąsias jūsų žarnyną bakterijas, mikrobus. Yra ir kitų būdų kaip nužudyti visas bakterijas, tai chloruotas vandentiekio vanduo, pasterizuotas ar sterilizuotas maistas, konservantų pridėjimas į maistą – visą tai nužudo blogąsias ir gerąsias bakterijas kartu paėmus.
KAS VYKSTA SU PROBIOTINE FLORA ŽMONËSE ŠIANDIENÀ, TAI PANAŠU KAS ĮVYKO SU GALVIJų, ARKLIų IR KITų GYVūNų PROBIOTINE FLORA
Galvijų pramonėje buvo ir yra problemų su žarnyno flora, kuri gydoma antibiotikais.
Jei karvė buvo gydoma antibiotikais, tai liga gali būti įveikta, bet pati karvė pradės badmiriauti, nes neturės žarnyne mikrobų, padedančių įsisavinti, virškinti maistą.
Probiotikai buvo pristatyti kaip būdas išspręsti šią problemą. Ir dabar pasaulyje įprasta duoti ir gauti probiotikus galvijams po to kai jie buvo gydomi antibiotikais. Tai būdinga arklių ir kitų gyvūnų auginime.
KODËL ŽINDUOLIAMS REIKIA PROBIOTIKų?
Virškinimo mikrobai ir žinduolių mitybos sistemos gamtos dalis. Būdas, kai augalų ir gyvūnų produktai tampa maistu apima bendrą sinergetinį virškinimo mikrobų ir visos mitybos sistemos glaudų darbą. Žmonės ir kiti gyvūnai yra sudėtingi organizmai, reikalaujantys maistinių medžiagų, kurių pats organizmas negali pasigaminti. Mūsų maistinės medžiagos gaunamos iš kitų gyvenimiškų dalykų. Kad maistas ar pašaras būtų maistingas, jame turi būti gyvos būtybės tuo metu, kai jis yra įsisavinamas. Tai gali būti augalai, gyvūnai (mikroorganizmai) arba produktai iš augalų ar kitų gyvūnų, bet būtinai biologiškai aktyvūs(gyvi).
Mikrobai yra paprasti organizmai, kurie paverčia-perdirba žarnyne esantį turinį į maistines medžiagas. Jie tuo minta. Žmogus ar kiti gyvūnai pradėjo egzistuoti irgi bakterijų, mikrobų pagalba, kaip gyvūnų mitybos dalis. Kadangi be bakterijų pagalbos organizmas negali pagaminti visų reikiamų maistinių medžiagų, todėl žmogui ir kitiems gyvūnams reikia vartoti tokį maistą, kuriame yra gerųjų bakterijų arba pridėti grynų bakterijų iš papildomai kaip maisto papildą, kad nes mikrobai atlieka svarbų vaidmenį maistinių medžiagų gavimui iš maisto.
IŠ KUR ATSIRANDA VIRŠKINIMO MIKROBAI?
Virškinimo mikrobai atsiranda iš nevirtų, kitaip termiškai neapdorotų vaisių, daržovių ir pieno produktų. Pirmus mikrobus gauname iš motinos pieno, tai liečia visus žinduolius. Kūdikis jau būna „užkrėstas“ mikrobais kai jie yra gimę. Pieno mikrobai yra vieni iš svarbiausių mūsų mitybai.
Šiandien virškinimo mikrobai yra nužudomi įvairiais būdais: verdant, konservuojant ar kitaip termiškai apdirbant maistą ar pašarą. Iš vienos pusės gerai, nes užmušami ligos sukėlėjai, bet tuo pačiu užmušami ir gerieji, efektyvieji mikroorganizmai. Labai svarbu turėti sveiką naudingųjų bakterijų balansą gyvame organizme, apsisaugant nuo ligų bei negalavimų ir išlaikant kūną mitybiškai sveiką.
Versta iš angų k.“ EkoAgro Probiotikai UAB“ iš http://probioticnutrition.com/
|
UAB "EkoAgro Probiotikai", Įm. kodas 302777513, El. paštas ekoagro@probiotikai.net
|
|